Категорија: Сместување

Хостел Hi Скопје

  • Скопје
  • (02) 6 091 242

10% попустсо
Еду Карта

со Еду Карта

И јас сакам Еду Карта :)

Опис на компанијата

Hi Хостел се наоѓа во мирна зона, во подножјето на планината Водно, надвор од  метежот и гужвата, на  10 мин. пешачење од центарот на Скопје. Неговата локација го  прави местото сигурно и совршено бидејќи може да се ужива на свеж воздух, изгрејсонце и неверојатни пејсажи на градот Скопје. Во близина на хотелот постојат многу супермаркети, банкомати, аптека, болница, полициска станица, менувачница, пекара но и сите градски атракции како трговски центри, ресторани, барови и ноќни клубови се само 10 минути пеш од хотелот.
Ние сме две девојчиња кои го  поседуваат и кои го  стартуваа овој хостел, и по многу патувања и искуства ние направивме хостел каков што  Скопје заслужува. Ако ви треба нешто (информации, помош, итн), или ако сакате да се резервира  каква  било активност во или околу Скопје, вие само ќе треба да контактирате со нашиот персонал и за секој  патник се обезбедуваат  сите  информации.
Со својата градината од 600m2, Hi Скопје Хостел е еден од неколкуте места во градот, каде што можете да се опуштите, да имате убав престој и да запознаете нови луѓе и култури. Топлата атмосфера во градината е збогатена со летно кино и дневна забава. Своја природна убавина, со стотици растенија се инспириративни.
Hi Скопје има чистi и удобни  приватни соби, а секоја од нив има елемент што претставува природна убавина на Македонија. Во секоја соба за секој кревет ние обезбедивме безбедни  шкафчиња и светла за читање. Постои голема мулти-наменска соба, со компјутер, бесплатна Wi-Fi интернет пристап, целосно опремена кујна и пријатен камин, каде што можете да ги споделите вашите патување и  искуства. Местото е обезбедено со камера и систем за безбедност. Можете да ја користите нашата  онлајн форма за резервација  и  да си направите бесплатно резервација.
Лоциран е на  само 2,5 километри од автобуската и железничка  станица, или лесно може да се земе со такси кое ќе ве чини 2 или 3 евра.
Постои автобуска линија од аеродромот до градот. Такси редовно чини 25 евра, но ние исто така нудиме такси од аеродром  за 15 €. Ако ви требаат повеќе информации како да стигнете до нас  контактирајте со нас преку нашиот портал Ние ви нудиме сигурен и сопствен паркинг простор и секое утро ние служиме бесплатен појадок, бесплатен чај и кафе за време на вашиот престој во нашиот хостел. Ве подготвуваме ноќенот живот Скопје и секој викенд  организираме бесплатна промоција на македонските вкусн вино.